Посвящение в Жас Кыран » М.Әуезов атындағы №17 орта мектебі
желтоқсан

Посвящение в Жас Кыран

2020 жылдың 11 желтоқсанында Өскемен қаласы әкімдігінің "М.Ауезов атындағы №17 орта мектебі" КММ-де  1 сынып оқушыларын, қашықтықтан оқыту форматында, "Жас Ұлан" РБЖҰ-на салтанатты қабылдау өтті. Іс-шара ҚР Тұңғыш Президенті күні мен Тәуелсіздік күнін мерекелеу аясында өткізілді. "Жас Қыран" қатарына 82 бастауыш сынып оқушылары қабылданды.
Аталған іс-шараның мақсаты қазақстандық патриотизмді, ұлттық және жалпыадамзаттық құндылықтарға сәйкес өскелең ұрпақтың рухани әлеуетін қалыптастыру, оқушылардың қоғамдық белсенділігін арттыру болды. Жасқырандықтар қатарына, түрлі мектептік және басқа да конкурстарға қатысып, оқуда, спортта, шығармашылықта өздерінің алғашқы табыстарын көрсетіп үлгірген 1-сыныптың үздік оқушылары қабылданды.
Салтанатты рәсімге құрметті қонақ ретінде мектеп директоры Е.А. Саакян, директордың тәрбие ісі жөніндегі орынбасары Г.Ф. Абдрахманова, "Жас Ұлан" қалалық комитетінің жұмысын қадағалайтын оқушылар шығармашылығы сарайы әдістемелік бөлімінің меңгерушісі Н. В. Шарыпова және "Жас Ұлан" РБЖҰ мектеп комитетінің Ұланбасы Лейла Ахметова, 10 "Б" сынып оқушысы қатысып, жаңа Жасқырандықтарды салтанатты рәсіммен құттықтады. Іс-шара барысында аға тәлімгер Р.Д. Исраилов болашақ Жасқырандықтарды "Жас Ұлан"ұйымының қызметімен таныстырды.
Салтанатты шараның шарықтау шегі оқушылардың Ант беруі және оларға "Жас Қыран" төсбелгілерін тапсыру болды.
Жас Жасқырандықтардың жүрегі өз елі үшін мақтанышқа кенеліп, олар өздерінің Тәуелсіз Қазақстанның тарихына, бүгіні мен болашағына қатыстылығын сезінді.
Біз балаларды құттықтаймыз! Оларға өз Отанының лайықты азаматтары болуларын тілейміз!
11 декабря 2020 года в КГУ «Средняя школа №17 им.М.Ауэзова» акимата города Усть-Каменогорска состоялось торжественное посвящение в РДЮО «Жас Ұлан» учащихся 1-х классов в дистанционном формате. Мероприятие было проведено в рамках празднования Дня Первого Президента РК и Дня Независимости РК. В ряды «Жас Қыран» были приняты 82 учащихся начального звена.
Целью данного мероприятия стало формирование воспитание  казахстанского патриотизма,  духовного потенциала подрастающего поколения в соответствии с национальными и общечеловеческими ценностями, повышение общественной активности учащихся. В ряды жаскырановцев были приняты лучших учащиеся 1-х классов, которые уже показали свои первые успехи в учебе, спорте, творчестве, участвуя в различных школьных и других конкурсах.
На торжественном посвящении приняли участие почетные гости: директор школы Саакян Е.А., заместитель директора по ВР Абдрахманова Г.Ф., заведующая методическим отделом Дворца творчества школьников, курирующая работу городского комитета «Жас Ұлан» Шарыпова Н.В. и Ұланбасы школьного комитета РДЮО «Жас Ұлан» Ахметова Лейла,  ученица 10 «Б», которые поздравили новых жасқырановцев с торжественным посвящением. В ходе мероприятия старший вожатый Исраилов Р.Д. познакомил будущих жасқырановцев с деятельностью организации   «Жас Ұлан».
Кульминацией торжественного посвящения стало произнесение Клятвы учащимися и вручение им нагрудных значков «Жас Қыран».
Сердца юных жасқырановцев  наполнились гордостью за  свою страну, они ощутили сопричастность к истории, настоящему и будущему Независимого Казахстана. Мы поздравляем ребят! Желаем им быть достойными гражданами своей Родины!
Абдрахманова Г.Ф., заместитель директора по воспитательной работе